Wszystko, co musisz wiedzieć o taxi w Polsce

Na terenie Polski transport publiczny rozwija się nie gorzej niż w innych krajach europejskich. No w tym przypadku, jeśli masz bardzo napięty i sprężone harmonogram, śpieszysz się na ważne spotkanie lub nie znasz miasto i odpowiednio trasy przemieszczania się, to jest bardzo niewygodne i niepraktyczne będzie korzystać z transportu publicznego. W takim przypadku najlepiej przejechać się taksówką. To nie tylko znacznie szybciej, ale i komfortowo.

Praca taksówkarza jest odpowiedzialna i poważne zadanie. Najważniejsze, że chce uzyskać pasażer, kiedy wsiada do taksówki – to komfortową podróż za stosunkowo niewielką opłatą. Dlatego, gdy będziesz wybierać transport do podróży, skontaktuj się za pomocą wyłącznie do legalne taxi, bo tylko tam będziesz płacić za koszty podróży ściśle według licznika. W takim przypadku nie ma nic trudnego w wyborze odpowiedniego pojazdu, ponieważ zamówić taksówkę w Polsce można dzwoniąc po jedynego numeru telefonu, a przy tym nie ma znaczenia, w jakim mieście jesteś teraz.

Kilka cech polskiego taxi

Zamawiając taksówkę w Polsce, kontaktujecie się z menedżerem, który precyzuje swoje nazwisko, miejsce pracy, numer telefonu komórkowego. Wtedy na podany numer będą wysyłane wiadomości SMS z numerem i marką samochodu. W większości przypadków taksówka przyjeżdża na wskazane miejsce w ciągu 5-10 minut. Kierowca taxi szybko, ale bezpiecznie zawiezie cię w dowolne wybrane miejsce miasta. Tylko warto również pamiętać, że jeśli planujesz grupową podróż, o tym koniecznie należy powiadomić menedżera, wtedy wam postarają się zapewnić odpowiedni pojazd, coś takiego minivana lub busów. To samo dotyczy na podróż z dzieckiem, bo standardowe taksówki wyposażone dziecięcym fotelik, dlatego pasażerom albo trzeba brać go ze sobą, albo jakiś czas czekać na odpowiedni samochód.

Dyspozytory w Polsce komunikują się z klientami nie tylko w ojczystym języku, ale i w języku angielskim, dlatego dostarczone usługi będą świadczone w całości.

Cechy charakterystyczne legalnego taxi w Polsce

Kiedy wsiadasz do samochodu, zwróć uwagę na kilka szczegółów, które muszą być w każdym legalnym taxi:

  • na tylnej szybie powinna znajdować się naklejka z wszystkie zainstalowanymi cenami za przejazd, lądowanie, prosty, przebieg;
  • w rogu przedniej szyby powinna znajdować się naklejka z licencją;
  • na dachu musi podświetlona ikona “Taxi”;
  • w samochodzie powinien działać licznik.

Po przyjeździe na uzgodnionym miejscu można płacić zarówno gotówką (polskimi górami złotymi), jak i kartą płatniczą. U wszystkich legalnych przewoźników w samochodzie zainstalowane terminale płatnicze, które mogą brać karty do płatności za przejazd.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że lepiej unikać przewoźników, którzy świadczą usługi nielegalnie i tych, kto jeździ po mieście samochodem bez znaku “Taxi” i bez taksometru. Bez względu na to, że “łajdaków” oferują swoim pasażerom nieco mniejszą opłatą za przejazd, niż licencjonowane firmy, nie możesz być absolutnie pewien w jego poziomie kwalifikacji, bezpieczeństwa podróży, sprawności pojazdu. Nie warto ufać swój czas i życie wątpliwe kierowcom.

Praca taksówkarza w Polsce

Jeśli interesuje cię praca kierowca taxi w Polsce, wtedy zapraszam na stronę kierowca-praca.pl. Tutaj umieszczony aktualne informacje na temat zatrudnienia w legalnych transportowych firmach. Jeśli chcesz pracować na siebie i przy tym dobrze zarabiać, to warto zapoznać się z ofertami pracy od potencjalnego pracodawcy już teraz.