Taksówka w Polsce.

Ostatnio w Polsce dosyć zwiększyła się liczba obcokrajowców, często są to osoby, które pracują w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Osoby, które dużo zarabiają, i cenią sobie czas. Znajdują się w innym państwie, więc chętnie korzystają z usług taxi, nie tracąc czas na przejazd komunikacją miejską.

Jak w Polsce można zamówić taxi? Sposobów są dużo. To może być aplikacja dla klienta na urządzeniu przenośnym. Zamówić taksówkę często można na stronie internetowej taxi. Również zwracając się do centrali, która jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oprócz tego, jest opcja paneli biznesowej dla klientów voucher’owych, oraz in.

Współczesne tempo życia sprawia, iż ludzie poruszają się szybciej. Oglądając oferty pracy kierowcy taxi na specjalistycznych witrynach podobnych do https://kierowca-praca.pl, widzisz, jakie jest wielkie zapotrzebowanie. Rozumiesz, jak współczesny człowiek w każdej chwili musi podejmując decyzje bycia bardziej mobilnym i aktywnym.

Każde Polskie duże miasto, czy to Kraków, czy Poznań, czy Katowice, nie będzie czekać, póki dopijesz kolejną filiżankę kawy. Ono ciebie pochłonie, jeśli stracisz chociażby chwilę. Prawdziwe sukcesy osiąga tylko ten, kto znajduje się w ciągłym ruchu. W tym ci zawsze pomoże taxi. Aby podróż była szybką i skuteczną, niosła radość i zaoszczędziła czas, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. O tym będzie mowa dalej.

Istnieje wiele bajek o kierowcach taxi, i, często, układają się w naszych głowach stereotypowe obrazki tego zawodu. To przeszkadza obiektywnie ocenić prawdziwy profesjonalizm tych ludzi. Wielu osób uważa, że praca kierowcą taxi – to praca łatwa, która nie wymaga żadnego wysiłku. Czyli siedzi sobie, czeka na zlecenie kursu, przyjechał – pojechał – wykonał kurs, siedzi. To nie jest tak! Nie zważając na duże zapotrzebowanie na kierowców taxi, jest wielki wybór ofert pracy dla kierowców taxi, wciąż ten fach potrzebuje pracowników. Zamawiając taksówkę pasażer musi być pewny wysokiej kwalifikacji kierowcy.

Kogo biorą do pracy kierowcą taxi i jakie dokumenty on ma przedłożyć w celu podpisania umowy z firma taxi? Tu przykładowa lista:

 1. a) karta informacyjna kierowcy, ukończony kurs z zakresu transportu drogowego;
 2. b) prawo jazdy kat. B, dowód osobisty (czasem zdane egzaminy na licencję taxi, zleży od miasta);
 3. c) zaświadczenie o niekaralności, aktualne badania medyczne;
 4. d) dowód rejestracyjny pojazdu, oznakowane według wymagań danego miasta.

Poza tym kierowca taxi, oczywiście, musi dobrze orientować się w mieście, być absolutnie taktowny i delikatny. Ale nie warto zapominać o zasadach zachowania się pasażerów, o których nie każdy pamięta.

O to są kilka prostych zasad:

 1. a) nie każ na siebie czekać, cen własny czas i czas innych osób;
 2. b) nie zapominaj o zwrotach grzecznościowych. Musisz najpierw przywitać się z kierowcą i tylko wtedy wytłumacz życzenia co do kursu;
 3. c) kierowca taxi – to nie twój osobisty kierowca. Jeśli masz dużo toreb, możesz grzecznie poprosić, ale nie rozkazywać pomóc włożyć bagaż do bagażnika;
 4. d) należy pamiętać, że kierowcy nie wypada rozmawiać w czasie podroży. Pasażer, jeśli nie ma pilnej potrzeby, lepiej niech nie gada, również przez telefon, bo to rozprasza uwagę kierowcy taxi;

Oprócz ogólnie przyjętych zasad zachowania się w taksówce, są również przyjęte normy, wiedza o których nie będzie zbędną:

 1. a) jeśli z powodu spóźnienia się kierowcy taxi pasażer spóźnia się na lotnisko, autobus lub pociąg, to ma on prawo wymagać odszkodowania pieniężnego;
 2. b) jeśli pasażer spóźnia się, taksówkarz nie musi czekać na niego dłużej, niż 10 minut.
 3. c) jeśli pasażerowie są w stanie odurzenia, kierowca taxi ma prawo odmówić wykonania kursu;
 4. d) pasażerom zabroniono przewozić w samochodzie bagaż, który może uszkodzić lub zabrudzić taksówkę;

Pamiętaj, że jesteś w transporcie publicznym, a więc nie warto zachowywać się prowokacyjnie i przeszkadzać innym. Praca kierowcy taxi, na pewno też musi być na odpowiednim poziomie, ale nie należy zapominać o własnym zachowaniu. Przestrzeganie prostych zasad da ci możliwość trafić do mety komfortowo i w dobrym nastroju.