Praca kierowca taxi w Krakowie

Kraków to jeden z najbardziej kolorowych i pięknych miast w Polsce. On słynie z wielu zabytkowych architektonicznych budynków i muzeów. Dziesiątki tysięcy turystów rocznie przyjeżdżają cieszyć się tym pięknym i historycznym miastem w Polsce. Dlatego praca jako kierowca taksówki w Krakowie bardzo poszukiwane. Przecież turysta, który właśnie przybył najprawdopodobniej zwrócić się do organizacji wyprawy właśnie w taksówce, a nie do transportu publicznego.

Jakie są zalety pracy jako kierowca w Polsce

Praca kierowca taxi w Krakowie – to jeden z prostych i dochodowych dodatkowej pracy. Główną zaletą tej pracy jest to, że można samemu zaplanować harmonogram. Pracować jako kierowca taksówki można na stałe lub jeśli potrzebujesz dodatkowy zarobek. W tym przypadku można wziąć kilka zamówień w wolnym i dogodnym dla ciebie czasie.

Wynagrodzenie kierowcy wynosi w zależności od tego, ile zamówień popełnił na swoim samochodzie. Na koszt podróży wpływa również wiele innych czynników, w tym i w jakim czasie dnia pracy.

Kto może pracować jako kierowca?

Do pracy w taksówce nie trzeba mieć specjalnego lub wyższe wykształcenie. Jednak praca kierowca kat B w Krakowie – to nie jest praca łatwa i nadaje się ona daleko nie wszystkich. Tym zawodem może nauczyć się człowiek, który w kategoriach psychologicznych zupełnie zdrowy. Jest to przede wszystkim związane z tym, że człowiek musi stale znajdować się w napięciu i obserwować drogę. Ponadto, musi być w stanie szybko reagować na różne sytuacje, które mogą wystąpić na drogach.

Zdrowie fizyczne dla kierowcy, również odgrywa ważną rolę. U niego powinna być dobra koordynacja rąk i nóg. Bo do tej pory często pojawiają się sytuacje na drogach, gdy trzeba gwałtownie zrobić jakiś manewr kierownicą lub gwałtownie zahamować, aby uniknąć wypadku.

Ponadto, człowiek, który chce pracować w taxi, musi posiadać i obok cech osobowych, takich jak:

  • odpowiedzialność. Jeśli człowiek wziął zamówienie, musi go wykonać. Ponadto kierowca jest również odpowiedzialny za życie swoich pasażerów podczas podróży;
  • wytrzymałość. Czasami czas trwania podróży może wynieść nawet kilka godzin, kierowcy w takim przypadku należy wytrzymać pewne obciążenia, zarówno w aspekcie psychologicznym, jak i fizycznym planie;
  • cierpliwość. Nie zawsze trzeba będzie trafiać dobre i przyjemne klienci. Człowiek, który chce pracować w taxi, powinien umieć znaleźć wspólny język z każdym swoim pasażerem. Bo często kierowcy muszą zajmować się nie tylko przewozem, ale być także przewodnikiem, tłumaczem, przyjemny towarzysz dla gości oraz mieszkańców Krakowa.

Potrzebny transport do pracy kierowcy?

Aby móc pracować w taxi trzeba mieć pojazd. Jeśli go nie posiadasz, to możesz:

  • go kupić bezpośrednio w samym Krakowie. Ceny na b/w samochody są bardzo przystępne, dzięki czemu można łatwo znaleźć odpowiednią pod względem kosztów i jakości;
  • do wynajęcia. Można zawrzeć umowę najmu auto z pośrednikiem działającym jako partner specjalistycznej firmy, w której chcesz pracować. On daje samochód i zainstaluje dla ciebie pewien plan pracy. Będziesz musiał mu zapłacić około 10-15% od wartości zamówienia, a nie jest to bardzo korzystne, ponieważ konieczna jest jeszcze 20% oddać do firmy, w której będziesz pracować.

Jeśli potrzebujesz praca dodatkowa kierowca w Krakowie lub na stałe, można ją łatwo znaleźć na stronie internetowej uber.com, gdzie umieszczone są zawsze świeże oferty pracy z przyzwoitą opłatą od 4000 zł. Szukać pracy kierowca taxi tylko za przyzwoite wynagrodzenie.