Ile zarabia taksówkarz w Poznaniu?

Telefonując pod numer telefonu wybranego ogłoszenia z ofertą pracy, typu: „Poszukuje kierowcy do pracy w taxi z kat. B”, można trafić na wymarzoną prace, a można i nie. Gwarancji otrzymania pracy po rozmowie kwalifikacyjnej nie ma żadnej, bo każdy pracodawca ma rożne wymagania oraz proponuje odmienne warunki pracy. Jedni przeprowadzą instruktaż, sprawdzają prawo jazdy, pobierają kopii dokumentów i zawierają umowę, inni – to tylko głos w telefonie, który poda adres strony internetowej, z której należy pobrać bezpłatną aplikację na smartfona, a następnie wypełnić formularz na witrynie internetowej, gdzie wystarczy podać markę samochodu, jego numery rejestracyne i kolor, a także swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. A ofert pracy dla kierowcy taxi w Poznaniu jest wiele.

Jesteś kierowcom z kat. B i szukasz pracy w Poznaniu? Jak prawidłowo pracować na taxi, aby dobrze zarabiać?

Pewnie, by się przydało parę porad dla początkujących kierowców taxi.

  1. Kierowca nie powinien chwytać się za wszystko naraz.

Początkującemu taksówkarzu ciężko jest zrozumieć, jak bardzo opłacalne jest to lub inne zamówienie (kierowca taxi na podjęcie decyzji ma zaledwie kilka minut). A doświadczony w pracy kierowca taxi, który bardzo dobrze orientuje się w Poznaniu i okolicach, od razu w głowie modeluje trasę, wie gdzie są korki (również, używając serwisów internetowych), rozumie jaka jest szansa znalezienia klienta w tej dzielnicy w określonym czasie i to, jak ciężko jest (i długo) dostać się pod podany adres.

  1. Jak łatwo uzyskać klienta?

Na przykład, warto zachować w pamięci harmonogram przyjazdu niektórych pociągów, autobusów i samolotów – w kierunku lotniska lub dworca kolejowego pasażera można dowieść nawet z rabatem, a zawsze można więcej zarobić na trasie w drodze powrotnej. Podobnie jest z miejscami wypoczynku w Poznaniu (kluby nocne, restauracje, sale koncertowe) – jeśli wiesz o czasie zakończenia programu, koncertu i znajdujesz się w tych okolicach, stojąc pod nimi w tym czasie, łatwo uzyskać klienta. Prawda, trzeba brać pod uwagę ryzyko: z nocnych klubów, zazwyczaj wychodzą nie bardzo trzeźwi osobniki.

  1. Pomocne aplikacje, w pracy kierowcy taxi.

Również w programie dla taksówkarzy trzeba poprawnie skonfigurować wszystkie ustawienia oraz filtry: na przykład, należy wprowadzić minimalne kwoty, wg których opłaca się w Poznaniu wykonywać zawód kierowcy taxi, wtedy niekorzystne dla kierowcy zamówienia nie zostaną jemu wysyłane. W przeciwnym przypadku, jeśli kierowca taxi zbyt często odmawia, będzie on stawiany na koniec kolejki. Chociaż mówią, iż nowicjusze zaniżają ceny (nie ma znaczenia, w jakiej dziedzinie), ale za kilka dni podnoszą opłaty do standardowego poziomu.

  1. Jakie są jeszcze możliwości zarobku dla kierowcy taxi w Poznaniu?

Z powodu popytu na dodatkowe usługi wielu firm zatrudniających kierowców taksówek obecnie proponują usługi dodatkowe. Na przykład, dostarczają rożne przesyłki (kwiaty, prezenty, towary). Termin takiej dostawy wynosi zwykle jeden dzień, więc taksówkarz przywiezie przesyłki zazwyczaj w dogodnym dla siebie i dla klienta czasie za 20-50 zł. Jeśli klient powinien dostarczyć przesyłkę pilnie (często w nocy), cena usługi jest taka sama, jak w przypadku przewozu osoby. Wielu kierowcą taxi w Poznaniu takie usługi, przynoszą do 300 zł. dziennie, a znaleźć klientów można, zwracając się do sklepów internetowych, firm, które świadczą różnorakie usługi, sklepów nocnych.

  1. Oferty pracy dla kierowców taxi.

Właściwy samochód pozwala zarabiać więcej, na przykład, mając przyzwoity samochód (może to być duży sedan klasy biznes), dzięki czemu często kierowcy taxi są zatrudniane do przewozu gości na wesela lub do spotkania osób przebywających w podroży służbowej, w portach lotniczych albo na dworcach, a jeśli kierowca taxi jest właścicielem wieloosobowego minivanu, wtedy można mieć możliwość specjalizować się w przewozie większych grup ludzi (z knajp nocnych, z odpoczynku korporacyjnego itd.).

  1. Dobrze, kiedy kierowca ma stałych klientów.

Jeździć miastem w dzień zazwyczaj jest nieopłacalne: korki, mało klientów. Ale wiele taksówkarzy posiadają bazę stałych klientów, spośród przedstawicieli handlowych, księgowych (im często trzeba jeździć w sprawach do urzędów, banków), prawników (często jeżdżą do sadów). Tacy klienci już wieczorem mogą dzwonić w celu umówienia się z kierowca taxi na jutro, zapoznać się z planem kierowcy (bo już wiedza na ile czasu i kiedy będą im potrzebne usługi taxi, a łapać taksówkę na ulicy nie chcą). Dla stałych klientów, oczywiście są przewidywane rabaty, jak skutek – taksówkarz trochę mniej zarobi, ale będzie miał jednak prace. Często kierowca taxi ma około dziesięciu takich klientów, z których każdy ma gdzieś jechać w ciągu dnia, faktycznie – to jest świadczenie usługi osobistego kierowcy. I klient oszczędza czas i pieniądz, i kierowca taxi ma gwarantowane zyski. Co prawda w takim przypadku trzeba albo w ogóle nie brać klientów w tych godzinach, albo zaplanować trasę tak, aby znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Jeśli nawet brak możliwości przyjechać osobiście, zawsze można poprosić o to kogoś z kolegów.

Podsumowując, można powiedzieć, ze zarobki kierowcy taxi w Poznaniu, zalezą od wielu czynników, ale zawsze w tym zawodzie można znaleźć, jaki i oferty pracy dla kierowcy taxi tak i odpowiednią pracę.