Ile zarabia taksówkarz w Katowicach?

Dzisiaj coraz więcej osób szuka okazji, by sobie dorobić, otrzymać dodatkowe dochody, często szukając pracy w Internecie lub w ogłoszeniach drobnych. Pośród proponowanej ogromnej liczby ofert pracy, wolnych stanowisk z przyzwoitą pensją, różnorakich realnych i ponadrealnych zapotrzebowań pracodawców, z których wiele obiecuje „złote góry”, niestety realia nie są takie kolorowe. Często po długich wyszukiwaniach i zatrudnieniu na okres próbny rozumiesz, iż, i chociaż, włożyłeś swój czas i energię w tą pracę, dostaniesz jednak płacę minimalną.

Ale zdarza się i odwrotnie. Wezdmijmy, dla przykładu, większe firmy w mieście. Jak myślisz, jakie są zarobki taksówkarza w Katowicach? Ile może zarobić odpowiadając na ofertę pracy dla kierowcy taxi: mało, dużo, średnio? Czy ta praca daje realną szansę na podniesienie poziomu dochodów?

Zawsze można sprawdzić. Wpisujesz w przeglądarce Net-owej, przykładowo: oferty pracy Katowice kierowca kat. „B”, albo szukasz ogłoszenia typu: praca dla kierowcy kat. B Katowice, lub tez tak: praca kierowca taxi Katowice i uważnie, dokładnie czytasz ogłoszenia.

Co oferują?

Rożnie to bywa, ale zazwyczaj to są:

– oczywiście, na pierwszym miejscu bardzo duże zarobki (tu można porównać proponowane zarobki dla taksówkarzy w Katowicach),

– wygodny i zautomatyzowany system dla kierowców z własnym samochodem osobowym,

– możliwość łączenia pracy taksówkarza z główną pracą (często pracodawca ma możliwość dostosowywać się do możliwości czasowych zatrudnionych kierowców),

– wybór przez kierowce taxi zleceń we właściwym kierunku, w dzielnicy miasta lub okolic Katowic, i w odpowiedniej taryfie,

– prace na taxi za pomocą programu w telefonie komórkowym,

– gwarantowane premie w dniach zwiększonego popytu,

– darmową naukę dla początkujących taksówkarzy w Katowicach, itd.

A co jest wymagane od idealnego kandydata na kierowce taxi w takich ofertach pracy w Katowicach dla kierowcy, który ma Kat. B?

Zawsze to jest prawo jazdy kategorii „B”, często to jest dyspozycyjność, łatwość w nawiązywaniu kontaktu, oczywiście doświadczenie w prowadzeniu samochodu (nikt by nie chciał wsiąść do taksówki, gdzie za kierownicą siedzi kierowca, który dopiero wczoraj dostał prawo jazdy), podstawowa znajomość Katowic i okolic (również, całkiem odpowiednie wymaganie, nikt by nie chciał z ulicy Bytomskiej w Katowicach do Lasku Alfreda trafić przez Śródmieście), zaangażowania w pracę na sto procent, itp.

Nieliczne firmy, proponują ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE i BARDZO KORZYSTNE WARUNKI PRACY w swoich ofertach pracy w Katowicach dla kierowców kat. B, oraz szybkie terminowe wypłaty. Na nich trzeba zwrócić szczególną uwagę. Taksówkarz, kierowca pracujący i traktujący pracę, jako dodatkową, wybierając elastyczne godziny pracy (w tygodniu, w weekendy, w dzień i w nocy), przykładowo, współpracując z dużymi firmami, może liczyć na wynagrodzenie prowizyjne, uzależnione od ilości godzi on-line ze stawką godzinową 20-30 złotych, a po okresie próbnym zaczyna działać system motywacyjny w postaci premii od utargu. Pierwsza wypłata może być realizowana już za tydzień. Również są spotykane oferty pracy dla kierowców taxi na podstawie umowy o współpracę lub/i zlecenie. Takie firmy, działające na terenie Katowic i okolic, często też oferują samochód oraz wszystkie koszty eksploatacji (przegląd techniczny, ubezpieczenie, paliwo oraz serwis). Apropos, samochód może być, jak nowy, tak i używany, jak wolisz, na jakim uważasz, iż zarobisz więcej, pracując jako kierowca taxi w Katowicach. Również jest proponowana całodobowa pomoc dla kierowców taxi.

Te, większe firmy, mają również i większe wymagania od kierowcy taxi w Katowicach.

Spowodowane to tym, iż więcej dbają o bezpieczeństwo ruchu drogowego, o swoich kierowców, o pasażerów, o ich komfort. Czym się różnią wymagania tych firm w ofertach pracy w Katowicach dla kierowców taxi, które mają Kat. „B”, oprócz atrakcyjnych zarobków i warunków pracy, od innych?

Oprócz prawa jazdy kat. B i doświadczenia w prowadzeniu samochodu osobowego minimum rok, prawie zawsze jest wymagane od osoby, która aplikuje na ofertę pracy dla kierowców taxi w Katowicach: zaświadczenie o wykroczeniach w ruchu drogowym oraz zaświadczenie o niekaralności (w celu zapewniania jak największego bezpieczeństwa pasażera), znajomość topografii miasta Katowic i okolic, podstawowa znajomość obsługi GPS, i propomnują naukę obsługi aplikacji (jest ich naprawdę dużo), szkolenia z zakresu zwiększania obrotów i oczywiście jest zawsze mile widziana wysoka kultura osobista.

Więc, oczywistym jest, że warto zwrócić uwagę na te większe firmy, które proponują oferty pracy w Katowicach dla kierowców z prawem jazdy kat. „B”. Przynajmniej, to jedna z niewielu sprawdzonych ofert pracy dla osób, które chcą zarobić i gotowi pracować od już.