Ile zarabia taksówkarz w Gdansku?

Przewóz osób – najbardziej pożądany segment na rynku usług transportowych. W warunkach ogólnej urbanizacji i szybkiego tempa życia, samochody taxi, w każdej sytuacji pomagają mieszkańcom miast zachować niezależność i mobilność.

Jeśli kierowca taxi w Gdańsku czy nawet w całym Trójmieście szuka ofert dorywczej pracy, czy tylko w określonych dniach, to zawsze też może znaleźć zatrudnienie w nowoczesnej firmie, która pracuje z aplikacja.

Wybierając firmę w celu współpracy, kierowca taxi powinien również zwrócić uwagę na plany i perspektywy rozwoju oraz na priorytety firmy, która proponuje pracę dla kierowców z kat. B w aglomeracji Trójmiejskiej, na przykład to może być:

– ciągły wzrost ilości zamówień (jest to gwarancja stabilności i pewności w dniu jutrzejszym dla kierowców taxi);

– stabilna i godna opłata pracy;

– wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych;

– ciągła poprawa jakości i standardów obsługi klientów;

– 24-godzinne wsparcie informacyjne;

– różne formy płatności (kierowcy taxi z indywidualnym harmonogramem pracy mogą wybrać to, co jest wygodne i korzystne właśnie dla nich);

– rozumienie potrzeb kierowców;

– skuteczny kontakt (natychmiastowa odpowiedź, każda opinia, wniosek lub skarga nigdy nie pozostanie bez uwagi).

Kierowca taxi – źródłem dochodu głównego.

Kierowca taxi – zawód, który może dawać zarówno dochód okazjonalny, jak i być źródłem dochodu głównego. Ale wielu początkujących kierowców taxi nie wie o tym, że istnieje okres w roku, kiedy on za krótki okres czasu może zdobyć imponującą kwotę pieniędzy. Prawie z pierwszych dni grudnia do pierwszej dekady stycznia – pracy dla kierowców taxi jest bardzo wiele. Jest to aksjomat, sprawdzony przez długie lata pracy. Zamieszanie przedświąteczne, ogromna liczba firm oray innych święto-mikołajkowych i sylwestrowych imprez wiodących firm przypada na ten kalendarzowy okres czasu. Szczyt zleceń kursów taxi w Gdańsku zawsze jest największym w ostatniej dekadzie grudnia i w pierwszych dniach stycznia, a dokładnie na Boże Narodzenie i na Sylwestra. Jeśli taksówkarz z kat. B w Gdańsku już znalazł prace, czy na etat, czy tez dorywczą, i chce sobie dobrze zarobić, taki kierowca powinien wiedzieć o pewnych niuansach pracy w święta, a mianowicie:

  1. Bardzo dobrze w tym okresie podejmować pracę na taxi codziennie (to da możliwość realizacji siebie jako fachowcy, oraz uzyskania większego dochodu).
  2. Koniecznie pracować na Sylwestra (czyli w nocy). Doświadczeni kierowcy taxi mówią o tej nocy, jak o nocy dochodowej, powodem tego jest maksymalny popyt i większe napiwki, oraz korzystne taryfy.
  3. Uzbroić się w cierpliwość, maksymalnie grzecznie zachowywać się z pasażerami (szczególnie z tymi, którzy może już się nabalowali oraz jadą odpoczywać). Podtrzymać świąteczną atmosferę ludziom, właściwie brać udział w ich życiu, wykonać szlachetną misję taksówkarza.

Również, według statystyk, liczba zamówień w prawie wszystkich okresach świątecznych (na przykład, Wielkanoc) zawsze jest wyższa, niż w zwykłe weekendy. Dlatego wiosna również otwiera dla kierowców taxi jeszcze jedną szansę dobrze zarobić.

To samo można powiedzieć o pogodzie. Jak wiemy, szczególnie latem w Gdańsku i w całym Trójmieście, pogoda może zmieniać się kilka razy dziennie. Deszcze, ulewy, śnieg i mróz powodują, że wielu myśli o taksówce. Więc samochód, podany na czas, natychmiast podnosi ocenę firmy oraz kierowcy w oczach klienta. Aby sezonowy pasażer stał się kategorią stałą i nadal korzystał z usług tej firmy (czy konkretnego kierowcy), doświadczony kierowca zawsze podejmuje się zlecenia bez zwłoki.